Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 07:57
Reklama

Pilnie poszukiwany dawca szpiku dla nauczycielki z Włocławka!

Podziel się
Oceń

Pilnie poszukiwany dawca szpiku dla nauczycielki z Włocławka!

Autor: fot. pexels/poglądowe

Życie Pani Ani nie rozpieszczało. Gdy wiele lat temu jej mąż policjant włocławskiej komendy zginął w tragicznym wypadku podczas pełnienia służby, została sama z córką. Pani Ania od około 30 lat choruje na NNH, czyli nocną napadową hemoglobinurię, która zaliczana jest do rzadkich chorób (diagnozę NNH słyszy od 1 do 2 osób na milion rocznie). Aktualne badania zaczynają wskazywać także na anemię aplastyczną, czyli anemię szpikową. W sierpniu tego roku stan zdrowia pani Ani pogorszył się i od tego czasu przebywa w Klinice Hematologii Szpital Biziela w Bydgoszczy. 

Z całego serca pragnie opuścić izolatkę i wrócić do domu, do swoich bliskich. Specjaliści podejmują różne próby leczenia, na dzień dzisiejszy niestety brak poprawy. Obecnie badana jest jej najbliższa rodzina. Jednak przed 30 laty już takie badania odbyły się i do przeszczepu nie doszło z braku dostatecznej „zgodności genetycznej”. Czas ucieka, a i Ania traci nadzieję. 

Z prośbą o nagłośnienie przypadku pani Anny Kordyli zwrócił się dyrektor Jacek Kazanecki, Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku, w którym pani Ania pracuje jako nauczycielka. Dyrektor chce zachęcić mieszkańców Włocławka, aby zarejestrowali się w bazie dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS. 

"Być może wtedy uda się pomóc i naszej Ani. Może znajdzie się jej bliźniak genetyczny."- pisze w liście dyrektor Jacek Kazanecki

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Zarejestrowanie się w DKMS jest bezpłatne. 

"Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet rejestracyjny, wypełnij formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka i odeślij całość do nas. Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców. Proces trwa ok. 2-3 miesiące."

Chętnych odsyłamy pod ten link, tu fundacja opisuje krok po kroku co zrobić by się zarejestrować:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamajak rozmawiać ze sztuczną inteligencją
Reklama