17 stycznia 2024 r. we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu o godzinie 11:00 rozpocznie się I Wojewódzka Konferencja „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!” organizowana przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” w ramach projektu Fundacji pn. „HEJTline”. Został on skierowany zwłaszcza do dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat z terenu województwa kujawsko pomorskiego. Do udziału w konferencji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc można zapisać się pod numerem telefonu: 726 890 090.
OPIS PROJEKTU
Projekt pn. „HEJTline” Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem...” powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Poprzez niego mamy na względzie edukację na temat haseł związanych z hejtem, w tym m.in.: edukację na temat mowy nienawiści, objaśnienie pojęcia hejtu, wskazywanie na jego przyczyny, formy, skutki - zarówno dla hejtera, jak i ofiary hejtu. Projekt ten odnosi się także do pojęć takich, jak: empatia, godność, tożsamość człowieka, zniewaga, zniesławienie, emocje, poczucie własnej wartości, itp. Celem projektu jest również uświadomienie, jak niszczycielską moc oddziaływania ma hejt, szczególnie dla osób młodych, nastolatków, którzy nie mają jeszcze tak bardzo rozwiniętych mechanizmów obronnych. Poprzez niego pragniemy wskazać na to, że hejt może dotknąć każdego z nas i należy mieć świadomość, w jaki sposób podjąć próbę obrony przed nim. Mamy także na względzie ukazanie znaczenia komunikacji w życiu ludzkim, w tym jako tej, która nie będzie stawać się narzędziem do szerzenia nienawiści.
Dlaczego HEJTline?
Nazwa projektu - „HEJTline” stanowi nawiązanie do linii życia (ang. lifeline) - symbolu miłości do życia, która tak łatwo może zostać przerwana przez hejt. Jej znaczenie ma wskazywać, iż życie jest bardzo kruche, a nienawiść, pogarda, agresja stanowią dla niego ogromne niebezpieczeństwo, któremu tylko wspólnymi siłami możemy stawić czoła.
Napisz komentarz
Komentarze