Katarzyna Jaroszewska jest założycielką i prezesem Fundacji "Już jestem...". Pisze też wiersze, które ukazały się w tomikach "Przystań do której powracam", "Od mroku do słońca". Napisała książkę "Od mroku do słońca. Tak dla życia", kierowała różnymi projektami społecznymi.
Dziś we Włocławku Fundacja Katarzyny Jaroszewskiej "Już jestem..." zorganizowała w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu I Wojewódzka Konferencję "Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!" w ramach projektu "HEJTline".
Zjawisko hejtu związane jest z rozwojem Internetu. To często anonimowe agresywne komentarze mające na celu poniżenie danej osoby. Najczęściej o tym zjawisku mówi się w kontekście znanych osób, aktorów, sportowców, wokalistów. Dotyczy on jednak znacznie większego grona ludzi, którzy nie są znani z pierwszych stron gazet czy telewizji czy serwisów internetowych. Co gorsza dotyka też osoby bardzo młode, które nie zawsze umieją sobie z nim poradzić.
Hejt to jednak nie tylko Internet. Pojawia się także chociażby w szkole czy na podwórku, gdzie niektóre dzieci są w pogardliwy sposób wyśmiewane ze względu na swoją inność. Hejt w skrajnych przypadkach może, doprowadzić jego ofiarę do zrobienia sobie krzywdy. O tym czym dokładnie jest to zjawisko, jak sobie z nim radzić, rozmawiano dziś przy ulicy Żabiej.
Plan konferencji:
Panel I
- "Hejt, mowa nienawiści - wychodzę im naprzeciw!"
Wystąpienie przedstawicieli Amnesty International - Czym jest i jak powstaje "Słoik pozytywnego myślenia"?
Panel II
- "Hejt a komunikacja w życiu codziennym"
- Seria wierszy „Podróż od mroku do słońca z Karolem”
Panel III
- "Hejt a zdrowie psychiczne"
- Profilaktyka - mowa nienawiści w różnych formach sztuki
Napisz komentarz
Komentarze