Doroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związane są z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Obchody tego Dnia mają zwrócić szczególną uwagę na potrzeby pokrzywdzonych przestępstwem oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką realną pomocą są bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne, udzielane w trakcie obchodów w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych w całej Polsce. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.
W Sądzie Okręgowym we Włocławku w dniach 20 - 22 lutego 2024 roku w godz. 10:00 - 14:00 odbędą się dyżury telefoniczne, podczas których informacji o uprawnieniach przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielać będzie Kurator Okręgowy Pan Paweł Urbański.
Ponadto w okresie od 19 do 23 lutego 2023 r. w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatne porady w siedzibie Sądu Okręgowego we Włocławku. Porady udzielane będą przez asystentów sędziów, w godzinach 9.00 do 13.00 w budynku Sądu Okręgowego we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 22 - świetlica oraz przy ul. Długiej 65 (Biuro Obsługi Interesantów). Poniżej harmonogram dyżurów w siedzibie sądu.
Jednocześnie informujemy o możliwości skorzystania przez osoby pokrzywdzone przestępstwem z bezpłatnej pomocy udzielanej w ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, a finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Na stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości znajdują się informacje o miejscach, w których udzielana jest pomoc: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomoc/
Napisz komentarz
Komentarze