Wczoraj rano otrzymaliśmy wiadomość o ogromnych kolejkach, które ustawiały się przed Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie jeszcze przed jego otwarciem. Kolejna osoba przesłała nam zdjęcia z środka budynku. Na korytarzy na parterze był tłum ludzi.
Rozpoczął się nabór wniosków do programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością". Jak powiedziała Agnieszka Skonieczna, dyrektor MOPR, wczoraj złożono ponad 200 wniosków.
"Rozpoczęliśmy nową edycję 2024 programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością". W dniach od 15 do 17 maja w godzinach od 8:00 do 15:00 przyjmujemy dokumenty w sprawie naboru do uczestniczenia w tym właśnie programie. Wczoraj pojawili się pierwsi wnioskodawcy, zgłosiło się 246 osób, nie wszyscy złożyli wnioski. Tych wpłynęło 214. Dziś od godziny 8:00 również przyjmujemy wnioski, ale jest już znacznie mniej osób."
Wnioski do programu można składać jeszcze jutro w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Ogniowej 8/10 oraz za pośrednictwem poczty. Agnieszka Skonieczna podkreśla, że należy złożyć komplet dokumentów.
"Zaliczamy do niego kartę zgłoszenia do programu, orzeczenie o niepełnosprawności w przypadku dzieci do 16 roku życia, orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie dla osób dorosłych, zakres czynności w ramach usługi asystenckiej znajdujący się w załączniku i oczywiście do karty zgłoszeniowej musi być dołączona klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych. Po zakończeniu naboru dokumenty zostają poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Wniosek uzyskuje liczbę punktów, która ma znaczenie przy klasyfikowaniu i przydzieleniu usług w ramach programu. W pierwszej kolejności usługi asystenta osobistego przyznawane są osobom samotnym. Jeżeli wnioski uzyskają taką samą liczbę punktów przez kilka osób o przyznaniu tej samej usługi asystenckiej będzie decydowała kolejność wpływu karty zgłoszeniowej do programu." - powiedziała Agnieszka Skonieczna, dyrektor MOPR
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie jest organizatorem programu, a wykonawcą usług: Polski Czerwony Krzyż (kwota przyznanej dotacji 834 526,40 zł), Polski Komitet Pomocy Społecznej (kwota przyznanej dotacji 848 976,00 zł), Spółdzielnia Socjalna EMPATIA (kwota przyznanej dotacji - 50 697,60 zł).
Napisz komentarz
Komentarze