Uczniowie LZK zdobyli GRAND PRIX w Ogólnopolskim Konkursie Miniprzedsiębiorstwo Roku 2024. Zawody finałowe odbyły się w dniach 23-24 maja br. w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Miniprzedsiębiorstwo STRIVE z LZK będzie reprezentować Polskę na europejskim Festiwalu Przedsiębiorczości GEN-E 2024 organizowanym w Katanii na Sycylii. Poza główną nagrodą uczniowie uhonorowani zostali nagrodą za najlepszy spot reklamowy ufundowaną przez Firmę Avanade, czyli dwudniowe warsztaty przygotowujące do udziału w europejskich zmaganiach.
Dziś w gabinecie dyrektor LZK, Małgorzaty Bisagi, odbyła się konferencja prasowa podsumowująca sukces uczniów jej szkoły.
"To jest zespół projektowy, który został założony w tym roku szkolnym na potrzebę realizacji Ogólnopolskiego Konkursu na Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Pomysł jest realizowany w naszej szkole od kilku lat. Miniprzedsiębiorstwa z roku na rok są coraz bardziej doskonałe i osiągają coraz lepsze efekty. W poprzednich latach zdobywaliśmy nagrody za spot reklamowy, laureatów drugich i trzecich miejsc." - powiedziała Małgorzata Bisaga
W tym roku przyszedł czas na na najwyższe miejsce. W lipcu uczniowie LZK będą reprezentować Polskę na europejskim Festiwalu Przedsiębiorczości GEN-E 2024 organizowanym w Katanii na Sycylii. Co zachwyciło komisję w Warszawie? Młodzi przedsiębiorcy stworzyli lampę. Ale nie byle jaką lamę.
"Naszym celem było stworzenie najlepszego miniprzedsiębiorstwa. Dokonaliśmy tego tworząc lampy LED oraz neony w różnych kształtach na okazje takie jak walentynki albo Wielkanoc." - powiedział Jan Jóźwiak, dyrektor marketingu
Lampami można sterować z aplikacji, pilota oraz przycisków na obudowie. Można zmieniać intensywność światła, animacje. Lampy reaguję na dźwięk. Element urządzenia zostały wykonane za pomocą druku 3D. Następnie uczniowie je złożyli.
Jak w każdym przedsiębiorstwie ważny był też marketing. Ten opierał się na aktywnej obecności w social mediach, gdzie prezentowane były lampy, ich funkcje oraz wygląd. Przygotowany został również spot reklamowy, który w konkursie zdobył najwyższą nagrodę.
Następnie w gabinecie dyrektor pojawili się uczniowie, którzy odnieśli sukces w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.
"Polega ona na realizacji projektów o tematyce społecznej, ekologicznej kulturalnej, mająca na celu uaktywnić młodzież, aby wyszła poza szkołę i organizowała przedsięwzięcia na terenie miasta. Cieszymy się, ponieważ w tym roku przywieźliśmy cztery Srebrne Wilki za najlepsze projekty w województwie kujawsko-pomorskim. Mieliśmy dwie nominacje do Złotych Wilków. Dziewczyny miały nominację za projekt "Cynik i filozof w kapeluszu – Jan Nowicki" oraz "Musical Hearts". Złotego Wilka tym razem nie udało się zdobyć, ale te cztery Srebrne Wilki to dla nas też wielki zaszczyt i radość." - powiedziała dyrektor Małgorzata Bisaga
Kolejne dwa projekty, które zdobyły Srebrne Wilki to "Camera action" oraz "Okayday". Jednak zespołów działających w LZK było znacznie więcej. Dzięki temu placówka zdobyła siódme miejsce w Polsce na tle 487 szkół startujących w "Zwolninych z Teorii". Liceum imienia Ziemi Kujawskiej jest jedyną szkołą sklasyfikowaną w pierwszej dziesiątce z naszego województwa, co stanowi wielki sukces. W efekcie LZK uzyskało tytuł "Szkoły Zwonionej z Teorii".
Napisz komentarz
Komentarze