W środę, 19 czerwca w mediach społecznościowych na popularnym fanpage Moje Miasto Włocławek pojawił się post o następującej treści:
"Docierają do nas plotki, iż Kamil K. osobiście opowiada, że zwycięży w konkursie w ramach podziękowań za pomoc w kampanii wyborczej. Aż nam się nie chce wierzyć, że mówi to przed przeprowadzeniem rozmowy kwalifikacyjnej ale cierpliwie poczekamy na ogłoszenie wyników konkursu
."
Do postu dołączono screen z Biuletynu Informacji Publicznej zawierający informację, że w dniu 24 czerwca odbędzie się rozmowa z kandydatami na stanowisko urzędnicze do biura prasowego ratusza. Dziś plotki okazały się być prawdziwe. W BIP opublikowano "Informację o wynikach naboru". Z informacji sygnowanej podpisem prezydenta Kukuckiego wynika, że nowe stanowisko obejmie nie kto inny jak Kazimierczyk. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że o stanowisko poza Kazimierczykiem ubiegało się 6 osób.
Pracownik portalu Dzień Dobry Włocławek, stał się bardziej rozpoznawalny w ostatnim roku, jako piewca zalet Krzysztofa Kukuckiego, wyrażanych w ogromie artykułów jakie publikował. Dziś na tymże portalu pod jednym z artykułów nie dotyczącym przyszłego, nowego pracownika urzędu, ale prawdopodobnie jego autorstwa, nie zabrakło negatywnych komentarzy:

W opublikowanym 14 stycznia 2024 roku artykule na portalu DDW, autorstwa Kazimierczyka wypowiedź Krzysztofa Kukuckiego została podpisana - "mówi senator i przyszły prezydent naszego Zasiedmiogórogrodu", co wielu odebrało za obrazę miasta i jego mieszkańców. Ta zaskakująca "nominacja" również nie przeszła bez echa mieszkańców Włocławka i środowiska mediów.

Ponadto w czasie kampanii wyborczej na wspomnianym portalu pojawiła się sonda, która wzbudziła oburzenie wśród wielu włocławian. Podczas gdy sumaryczny wynik głosów oddanych na wszystkich kandydatów nie powinien przekraczać 100%, na portalu DDW przez pewien czas prezentowano wartości rzędu 99%, a nawet 102%. Ponadto portal nie wyświetlał ilości osób oddających głosy, co wzbudziło dodatkowe wątpliwości, także wśród konkurentów na stanowisko prezydenta. Portal mimo zarzutów swoich czytelników o manipulacje nie zajął stanowiska w tej kwestii.
Jak będzie funkcjonowało biuro prasowe ratusza, gdy dołączy do zespołu nowy pracownik? Jeżeli nastąpi konieczność publikacji na ten temat, z pewnością artykuł pojawi się na Portalu Włocławek.

Napisz komentarz
Komentarze