Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 lutego 2025 15:46
Reklama

Zaległości czynszowe na osiedlu Celulozowa? Zarządca wyjaśnia...

Podziel się
Oceń

Zaległości czynszowe na osiedlu Celulozowa? Zarządca wyjaśnia...

Do naszej redakcji wpłynęła informacja o możliwych eksmisjach na osiedlu Celulozowa we Włocławku, związanych z zadłużeniem lokatorów. Zwróciliśmy się do zarządcy, spółki MBM, z pytaniami dotyczącymi tej sprawy. Z odpowiedzi Katarzyny Minett, prezes spółki MBM, wynika, że 

„zaległości w zapłacie posiadało kilka osób, żadna z nich nie miała zaległości wyższych niż wysokość trzymiesięcznego czynszu. Łączne zadłużenie na koniec sierpnia br. nie przekraczało kwoty 10 tys. zł, a najwyższe zadłużenie lokatora sięgało kwoty ok. 2,5 tys. zł”.

Pytana o działania eksmisyjne, prezes Minett wyjaśniła: 

„Spółka będzie podejmowała działania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, tj. art. 11 ust. 2 pkt 2 Ustawy o ochronie praw lokatorów. Potencjalnie mogą zostać objęte osoby spełniające warunki wskazane w przepisach”.

Zadłużenie mieszkańców jest pod kontrolą, ale spółka nie wyklucza działań eksmisyjnych, jeśli sytuacja będzie się pogarszać. Na ten moment eksmisje nie są planowane, a działania będą podejmowane zgodnie z obowiązującym prawem. Prezes podkreśliła również, że „w przypadku pojawiających się zaległości spółka na bieżąco informuje lokatorów o możliwych działaniach”. Jak widać osiedle Celulozowa nie zmaga się z masowym zadłużeniem. Ponadto eksmisja to złożony proces, który zazwyczaj jest ostatecznym środkiem w przypadku zaległości w opłatach lub innych naruszeń. Eksmisja rozpoczyna się od wypowiedzenia umowy, gdy lokator nie płaci czynszu przez co najmniej trzy miesiące. Po otrzymaniu wyroku sądu, właściciel może złożyć wniosek o eksmisję do komornika. Komornik przeprowadza eksmisję dopiero po otrzymaniu wyroku sądu, który określa, czy eksmitowanemu przysługuje prawo do lokalu socjalnego. Niektóre grupy osób mają prawo do otrzymania lokalu socjalnego przed wykonaniem eksmisji. Są to m.in. kobiety w ciąży, osoby starsze, niepełnosprawni, osoby bezrobotne oraz małoletni. 


Napisz komentarz

Komentarze

Pytanie 11.09.2024 06:24
Pytanie do komisji weryfikacyjnej - na jakiej podstawie były przyznawane lokale na wynajem długoterminowy, jeśli przyznano takie mieszkanie osobie niewydolnej finansowo? Ile osób mających zdolność finansową do wywiązywania się umowy najmu zostało odrzuconych pomimo częściowo spełnianych kryteriów? Bo...tak naprawdę to nie wiem do dziś dlaczego wniosek został odrzucony. No, ale cóż - widać, co niektórzy z falszowali zaświadczenia o dochodach i to nie zostało zweryfikowane.... a teraz płacz i lament

dexter 10.09.2024 22:43
niech administracja i pani Minnet zobaczy jaki syf w koło bloków na MTBS !!! brak kontolii nad tymi blokami i niech zobaczą jakie parawany DISCO POLO pozakładane są pod nowymi blokami czy to legalne ? czy mieli zezwolenie od administracji na takie cyrki ?

mbm 10.09.2024 16:36
Niech się administracja weźmie do roboty, bo na bloku tym najbliżej przy Biedronce na balkonach pozakładane szmaty, jak to wygląda? I gdzie jest ta ochrona projektanta dotycząca elewacji?

Mbmm 12.09.2024 09:41
Człowieku szmate to załuż na głowę i odejdź od klawiatury. Nic ci do tego kto ma co na balkonie. Zajmij się czymś pożytecznym i popatrz jak sam wyglądasz i twoje mieszkanie a nie cudze balkony cię bolą...

Inżynier Mustafaw 10.09.2024 12:06
To bardzo ciekawa informacja. Być może zdążyły się jakieś wydarzenie losowe i dany lokator nie płacił czynszu. Jedna sytuacja mogła się wydarzyć jednak gdy zjawisko ma skalę nie pojedynczego przykładu można ciekawie wnioski wyciągnąć. W szczególności jeśli ktoś śledził procedura uzyskania mieszkania na celulozowej. Jak dobrze pamiętam aby otrzymać mieszkanie należało wnieść niewielki wkład i to było chyba 3 krotność czynszu. Również było kryterium posiadanego majątku - czy potencjalny przyszły lokator posiada nieruchomość na siebie czy nie. Oprócz tego wymagane były dokumenty odnośnie zatrudnienia. Procedury jak widać były złożone a kryteria powinny dać szansę otrzymania mieszkania ludziom pracującym, z możliwością odłożenia konkretniej kwoty którą się wpłacało na poczet kaucji. Również potencjalni lokatorzy musieli nie które mieszkania wyposażyć. Albo osoby które zalegają z czynszem k przeszły procedurę i nie spełniy wszystkich kryteriów albo cos się wydarzyło na rynku że w tym samym czasie w tym samym miejscu lokatorzy nie są wstanie płacić na czas. Istnieje również sytuacja która mogła się wydarzyć po spełnioniu obydwu warunków. Jestem w stanie wiele założyć w mieście jak Włocławek 😉

I jeszcze nie płacą?!?!! 09.09.2024 23:21
Płacą grosze i nie płacą? Są jeszcze tacy? Bezczelność. Ja więcej płacę za swoje mieszkanie do spółdzielni, niż na Celuzowej płacą ci co ani to ich mieszkanie tylko.wynajmuja a płacą mniej niż ja! Co za przywileje!!!

Mądralo 10.09.2024 16:34
Jakie grosze?! Wiesz, ile czynsz wynosi, nie, to się najpierw dowiedz. Natomiast nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby nie płacić.

fgfg 10.09.2024 22:44
to sobie kup za gotówkę a nie za free za goły czynsz !

Omg 12.09.2024 09:43
Przywilej to ty masz bo potem sobie sprzedasz i będziesz mieć z tego kasę, czego nie rozumiesz.

Lokator 13.09.2024 14:02
Grosze. Proszę się dowiedzieć ile wynosi tu czynsz i wtedy zacznij dyskusję.

Reklama
Reklama
Reklama