Remont alei Chopina na którą mieszkańcy czekali od dawna miała poprawić komfort życia zarówno kierowców, jak i pieszych, jednak wygląda na to, że nie wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami. Po oddaniu do użytku mieszkańcom nowo wyremontowanej jezdni, okazało się, że zmniejszyła się liczba miejsc parkingowych. Zamontowano bowiem metalowe barierki, o których istnieniu poinformował nas Czytelnik:
"Może Państwu udałoby się uzyskać wyjaśnienia ze strony władz miasta dlaczego na nowo wyremontowanej ulicy Chopina stawiane są barierki powodujące likwidację miejsc parkingowych w liczbie co najmniej sześciu (na dziś). W tej okolicy jest mnóstwo bloków, mnóstwo mieszkańców, dużo osób przyjeżdża również do zlokalizowanych przy ulicy punktów handlowo usługowych, więc każde miejsce parkingowe jest na miarę złota, a sukcesywnie się nas mieszkańców tej ulicy, ich pozbawia. Jeśli tak wygląda troska o mieszkańców, to najwyższy czas na jej rewizję."
Trudno nie przyznać Panu Adamowi racji, już wcześniej znalezienie wolnego miejsca w centrum było problematyczne. Zaskoczeni tym sygnałem, postanowiliśmy sprawdzić sytuację na miejscu. Rzeczywiście, wzdłuż alei Chopina, gdzie jeszcze niedawno parkowanie było możliwe, teraz stoją metalowe słupki, które skutecznie uniemożliwiają pozostawienie tam samochodów. Jak ratusz uzasadnia tę decyzję?
"Barierki, które ustawiono na zjazdach, zostały zamontowane na prośbę mieszkańców bloków przy al. Chopina, którzy zwrócili się do władz miasta o poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Kierowcy parkowali samochody na chodnikach, przy których nie było znaku informującego o parkingu, a samochody zaparkowane blisko zjazdów utrudniały wyjazd kierowcom spod bloków pomiędzy ul. Wierzbową a Traugutta."
Choć zrozumiałe są obawy związane z bezpieczeństwem, nie można pominąć faktu, że liczba miejsc parkingowych w mieście powinna być zwiększana, a nie ograniczana. Rozwiązania, które wprowadzono utrudniają codzienne funkcjonowanie w centrum. Być może zabrakło szerszych konsultacji z włocławianami. Należałoby tu wypracować takie rozwiązanie, które zadowoliłoby obydwie strony. Jak widać na fotografiach, ilość słupków jest znacznie większa niż ta konieczna do zapewnienia bezpieczeństwa wyjazdu spod bloków. Parkowanie na chodniku, to także dla większości kierowców była konieczność. Może warto zrewidować to stanowisko, aby ułatwiać, a nie utrudniać codzienne funkcjonowanie w mieście.
Napisz komentarz
Komentarze