Kamery nasobne, jak sama nazwa wskazuje, są noszone na ciele, najczęściej na klatce piersiowej. Powszechnie są używane przez służby – głównie policjantów. Ich działanie w założeniu ma poprawić interakcje między funkcjonariuszami a społeczeństwem. Rejestracja interwencji pomaga również rozstrzygnąć kontrowersje, do których co pewien czas dochodzi, zwłaszcza, jeśli osoba jest agresywna.
Do tego, że mundurowi mają kamery nasobne włocławianie zdążyli się już przyzwyczaić. Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec naszego miasta, który przed świętami podróżował autobusem z pracy do domu. W pewnym momencie rozpoczęła się kontrola biletów. W jej trakcie włocławianin zauważył, że kontrolujący go mężczyzna ma kamerę nasobną. Kontrole biletowe w autobusach komunikacji miejskiej wykonywane są przez pracowników zatrudnionych przez Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu we Włocławku.
Dowiedzieliśmy się, że kontrolerzy są wyposażeni w kamery nasobne już od kilku lat. Ich zakup zlecił MZIDiT. Ich koszt to około 2000 zł. Kamery zostały kupione w celu poprawy bezpieczeństwa kontrolerów biletów.
Napisz komentarz
Komentarze