Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 20:49
Reklama

Wakacje na drogach kujawsko-pomorskiego: 574 kierowców straciło prawo jazdy, 14 osób poniosło śmierć

Podziel się
Oceń

Wakacje na drogach kujawsko-pomorskiego: 574 kierowców straciło prawo jazdy, 14 osób poniosło śmierć

Wakacje Wakacje skończyły się nieubłaganie, uczniowie wrócili do codziennych obowiązków. Dla policjantów ruchu drogowego był to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kontrolując prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i stan trzeźwości kierujących. Mundurowi reagowali na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wakacje 2020 były na drogach o wiele bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku.

Podczas tegorocznych wakacji w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze odnotowali 182 wypadki drogowe, w których zginęło 14 osób, a 209 zostało rannych. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano o 9 wypadków więcej niż w tym roku, zginęło w nich 48 osób, a 194 zostały ranne. Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego spadła liczba wypadków drogowych o 4,7% oraz ofiar śmiertelnych o 70,8%  w porównaniu do roku 2019. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci przeprowadzili 240 kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek. Podczas kontroli sprawdzany był przede wszystkim stan techniczny autobusu, jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Policjanci stwierdzili zaledwie 2 usterki pojazdów, co świadczy o tym, że tabor firm przewozowych w naszym województwie jest coraz lepszy.

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych podczas wakacji na kujawsko-pomorskich drogach policjanci zatrzymali 1 097 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Z powodu nadmiernej prędkości 574 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, tj. o 263 więcej niż w roku ubiegłym.

 

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamaprosto i po polsku
Reklama