Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 1 maja 2025 13:24
Reklama

Monitoring, nowa droga i sprzęt dla ratownictwa medycznego. Są wyniki Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Podziel się
Oceń

Monitoring, nowa droga i sprzęt dla ratownictwa medycznego. Są wyniki Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Od 16 listopada do 30 listopada włocławianie mogli głosować na propozycje do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Komisja Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta rozpatrzyła zgłoszone odwołania i ostatecznie pod głosowanie poddanych zostaje 38 projektów – 26 w kategorii ogólnomiejskiej, 6 w zielonej i 6 w instytucjonalnej. Głosować można było za pośrednictwem strony internetowej, a każdy mieszkaniec naszego miasta mógł oddać po jednym głosie w każdej z 3 kategorii. Dziś o godzinie 18 poznaliśmy wyniki głosowania.

Reklama

Które projekty zwyciężyły?

  • Zielone Serce Miasta – Stary Rynek, 904 głosy - Projekt zakłada wprowadzenie zmian przy zachowaniu zabytkowego charakteru i przekroju Starego Rynku we Włocławku przez poprawienie estetyki placu, a w jego przestrzeni wkomponowanie nowych nasadzeń i konstrukcji kwietnikowych. Realizacja inwestycji przyczyni się do wyznaczenia wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej, która wpłynie na rozwój form aktywności, wypoczynku i integracji społecznej w najstarszej części miasta. Planowana jest również mała architektura. Projekt zostanie przekonsultowany z mieszkańcami Włocławka.
  • Osiedlowa Strefa Rekreacyjna "Na Południu", 1050 głosów - Projekt ma na celu wyremontowanie i uatrakcyjnienie powyższego terenu dla wszystkich mieszkańców. Działania te wpłyną na poszerzenie oferty zajęć sportowych, w tym pozalekcyjnych w ZSP nr 1 oraz wpłyną na właściwy rozwój psychiczny i fizyczny dzieci. Projekt zakłada m.in. utworzenie strefy sensorycznej i sportowo-rekreacyjnej.
  • Ogólnomiejska Ścieżka Zdrowia, 884 głosy - W Michelinie nie ma miejsca integrującego mieszkańców, a dzielnica ta – z uwagi na oddalenie od centrum miasta – nie jest często odwiedzana przez włocławian. Projekt zakłada stworzenie w Michelinie ekologicznego miejsca do spacerów, rekreacji i integracji wszystkich pokoleń naszego miasta. We wskazanej lokalizacji znajdą się m.in.: ścieżka zdrowia, przyrodnicza ścieżka edukacyjna, leśna trasa spacerowa, biegowa i rowerowa.
  • Rozbudowa monitoringu miejskiego na osiedlu Kazimierza Wielkiego, 182 głosy Projekt zakłada założenie monitoringu wizyjnego w wyznaczonych miejscach osiedla Kazimierza Wielkiego oraz jego zintegrowania z monitoringiem miejskim. Polega to na zbudowaniu trzech punktów kamerowych, w ramach których zostaną zamontowane trzy kamery i podłączone do punktów zasilania oraz infrastruktury przesyłowej sygnału wizyjnego do Centrum Monitoringu Wizyjnego przy ul. 3 Maja 22 we Włocławku. Wspólnie z dwiema kamerami znajdującymi się na ul. Ptasiej, da to system pięciu kamer obsługujących newralgiczne (z uwagi na bezpieczeństwo) miejsca na osiedlu Kazimierza Wielkiego).
  • Wyposażenie Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w wideolaryngoskopy, 250 głosów - Na terenie miasta Włocławek mieści się Szpitalny Oddział Ratunkowy, oraz stacjonuje 6 Zespołów Ratownictwa Medycznego. Są to jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, udzielające pomocy mieszkańcom Włocławka, znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Jedną z czynności ratunkowych, wykonywanych już na miejscu zdarzenia, jest zapewnienie drożności dróg oddechowych poprzez intubację dotchawiczą. W projekcie wnioskowany jest zakup wideolaryngoskopów - urządzeń, które za pośrednictwem technologii wideo znacznie poprawiają warunki i skuteczność tego zabiegu. Zakup istotnie wpłynie na społeczność Włocławka, zwiększając szanse przeżycia mieszkańców znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia.
  • Plac zabaw na mini osiedlu "Dziewińska", 429 głosów - Projekt zakłada plac zabaw w tzw. mini osiedlu "Dziewińska", które skupia 9 budynków mieszkalnych, zamieszkałych przez około tysiąca mieszkańców, który nie posiada żadnego placu zabawowego dla dzieci. Place zabaw, które istniały około 1995 roku zostały zlikwidowane z uwagi na stan techniczny lub względy urzędowe. Plac zabaw ułatwiłby życie rodzin posiadających małe dzieci, poza tym wpłynąłby na estetykę osiedla, a przede wszystkim na bezpieczeństwo dzieci, które obecnie nie mają gdzie się bawić.
  • Droga dla działkowców i mieszkańców ulicy Ruda, 927 głosów- Projekt polega na wyrównaniu, utwardzeniu i położeniu nawierzchni asfaltowej na drodze wiodącej przez ogródki działkowe w kierunku ul. Ruda. Konieczność wykonania tej inwestycji wynika z bardzo złej jakości obecnej drogi, która jest nieutwardzona, tworzą się w niej liczne dziury, wyboje, nierówności, szczególnie po deszczu, utrudniając lub czasami uniemożliwiając normalny przejazd samochodów, rowerów, a nawet ruch pieszych. Właściciele ogródków działkowych oraz mieszkańcy ul. Ruda, nawet kilka razy dziennie przejeżdżają tą drogą i chcieliby wreszcie cieszyć się z możliwości normalnego dojazdu do swoich działek i posesji.

Łącznie 7139 osób oddało 13624 głosy.

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
Reklama