Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 07:00
Reklama

VII edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA w CKBB

Podziel się
Oceń

Do konkursu zakwalifikowały się zespoły z Poznania, Lubawy, Piecek, Gdyni, Mrągowa, Brześcia Kujawskiego, Gorzowa Wielkopolskiego, Białegostoku, Krakowa, Kalisza, Warszawy, Kostrzyna Wielkopolskiego i Włocławka.
VII edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA w CKBB

W Międzynarodowy Dzień Tańca 29 kwietnia w Centrum Kultury "Browar B." odbyła się VII edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA. Zespoły taneczne i teatry tańca z całej Polski zaprezentowały swoje umiejętności przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzi między innymi związany z konkursem od początku Jacek Przybyłowicz – doceniany choreograf na arenie międzynarodowej oraz Anna Maria Krysiak – tancerka i choreograf tańca współczesnego oraz Karol Urbański – tancerz, choreograf zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.
CODA to nie tylko konkurs tańca. To także rozmowy, dyskusje i wspólne tworzenie choreografii. 
Do konkursu zakwalifikowały się zespoły z Poznania, Lubawy, Piecek, Gdyni, Mrągowa, Brześcia Kujawskiego, Gorzowa Wielkopolskiego, Białegostoku, Krakowa, Kalisza, Warszawy, Kostrzyna Wielkopolskiego i Włocławka.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w Sali Widowiskowej. Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe. Natomiast w Sali Tańca trwały warsztaty z Krystianem Hintzke, choreografem i instruktorem tańca jazzowego z międzynarodowymi uprawnieniami trenerskimi. Krystian to wszechstronny tancerz Teatru Młodych, na co dzień ściśle związany z Akademią Artystyczną w Gdańsku.

Jury w składzie: Karol Urbański, Anna Krysiak, Jacek Przybyłowicz po obejrzeniu 21 choreografii postanowiło przyznać:

Nagrodę specjalną za sceniczną energię i wysoki poziom wykonawczy w wysokości 200 zł  Angels Kids z Poznania za choreografię „Potęga” autorstwa Anny Chumak.

W kategorii 8-13 lat dwie III nagrody otrzymały zespół Finezja z Brześcia Kujawskiego za choreografię „Ukryte prądy” autorstwa Iny Griszczuk oraz grupa Intro z Piecek za choreografię „Eksplozja” autorstwa Małgorzata Duszak. II nagroda powędrowała do Classic Dance z Poznania za choreografię „Chińskie lalki” autorstwa Kateryny Stasevych, I nagroda do MOK Kids Lubawa za choreografię „The flying of a leaf?” autorstwa Sylwii Balt.

W kategorii 14-17 lat trzecią nagrodę otrzymał zespół Kolor z Białegostoku za choreografię „Dream” autorstwa Pawła Urbanowicza. Druga przypadła zespołowi Aluzja gr. 2 z Gorzowa Wielkopolskiego za choreografię „W pośpiechu” autorstwa Agnieszki Krawczyk-Oziewicz, a zwyciężyła Formacja MOK Lubawa, która zaprezentowała choreografię „Emotion” autorstwa Sylwii Balt, Hanny Szychowicz.

W kategorii powyżej 18 lat III nagrodę przyznano grupie Pląs adept z Białegostoku za choreografię „Ciuciubabka” autorstwa Emilii Kamińskiej-Sak. Gospodarze zespół Classic I z Włocławka zdobył II nagrodę za choreografię „Zima” autorstwa Iny Griszczuk.

I nagrodę wywalczyła grupa tańca współczesnego agitatus_1 z Krakowa za choreografię „Pazls” autorstwa Karoliny Gracy i Moniki Godek.

 



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamaprosto i po polsku
Reklama